GEOCACHING

Vyzkoušeli jste už někdy geocaching? Nevíte, co to je?
Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache (v češtině psáno i keš), o níž jsou známy její zeměpisné souřadnice (v systému WGS 84). Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Člověk zabývající se geocachingem bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer nebo prostě kačer. Po objevení cache, zapsání se do logbooku a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje.
Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umisťování keší na místech, která jsou něčím zajímavá a přesto nejsou turisticky navštěvovaná. V popisu cache (listing) jsou pak uvedeny informace o místě s jeho zvláštnostmi a zajímavostmi. Cache se ale umisťují i do zajímavých míst velmi frekventovaných. V některých případech je zajímavým právě úkol, který je s nalezením cache spojen.
Kešku po objevení nezapomeňte vrátit v původním stavu zpět na místo, aby ji mohli najít zase další “kačeři”. Zapiště si všechny potřebné údaje o kešce, které potom můžete umístit na stránky hledačů.

V blízkém okolí chaty se jedna keška nachází v blízkosti Pohádkového lesa na souřadnicích: GPS: 50.0983, 17.1173 s obtížností 2, terénem 2,5.

Další keška je na souřadnicích hotelu Vitezný únor GPS: 50.109383, 17.133383 s obtížností 3 a terénem 4.

Na souřadnicích Cervenohorského sedla GPS: 50.12605, 17.148983 s obtížností 2 a terénem 2 najdete další skrytý poklad.

Vřesová studánka, Kamenné oko, Vozka, Černá stráň, Tři kameny, Hrobka rodiny Kleinů, Ramelmayr, PVE Dlouhé stráně a ostatní blízká místa skrývají další kešky.

Lovit můžete po celý rok!

Hodně štěstí v hledání a poznávání nových krásných a zajímavých míst jesenických hor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Copyright © 2013. All Rights Reserved.