Naučná stezka Rysí skála

Areál Koutyotevřel ve spolupráci s Lesy ČR, CHKO Jeseníky a Ministerstvem ŽP novou naučnou stezku Rysí skála. Projekt stezky, který byl podpořen finančním grantem MŽP, se opírá o příběh zbloudilé rysice s mláďaty, jež nalezne úkryt na vrcholu Medvědí hory (1163 m. n. m.). V této oblasti bude vytvořena unikátní vyhlídka s přístřešky na Rysí skále, snadno přístupná od horní stanice lanovky v Koutech. Příběh, v němž se objeví lesní skřítci, pohádkové bytosti i vládce hor Praděd, bude vyprávěn komiksovou formou na tabulích u každého zastavení s doplněním informací o okolní přírodě.

Naučnou stezku tvoří také dřevěné plastiky zvířat i lesních bytostí, chýše Praděda, doupě rysice a zejména interaktivní prvky prolézaček a her pro děti. Stezka bude volně navazovat na dřevěný skanzen Koutecký les.

Soutěž naučné stezky Rysí skála

Hlavní průvodcem návštěvníků je lesní skřítek ,,Koutík”, který si pro děti připravil soutěžní otázky. Otázky se týkají vědomostí, které děti získají v Kouteckém lese, ale i na jednotlivých stanovištích naučné stezky Rysí skála. Děti dostanou na pokladnách leták s příběhem o rysici Reně, která se váže k Rysí skále a soutěžní otázky.
Po vyplnění soutěžních otázek a kontaktních údajů odevzdají kartu zase na pokladnách a budou odměněni. Vyplněné karty se shromažďují a na konci měsíce se vždy vylosují 3 děti, které vyhrají různé ceny. Vyhlášení vítězů najdete na našich stránkách.

Text je použitý ze stránek http://www.kouty.cz/leto/letni-aktivity/naucna-stezka-rysi-skala

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Copyright © 2013. All Rights Reserved.